مصادف با ایام الله دهه فجر نمایشگاهی از دست آوردهای بانوان مرکزآموزش فنی حرفه ای خیرالنساء میبد در محل این مرکز برگزار شده است.

بام میبد: طیبه دهقانی فیروز آبادی  مسئول مرکز فنی حرفه ای خیرالنساء میبد در ارتباط با برگزاری این نمایشگاه گفت : دراین نمایشگاه که به مناسبت ایام الله دهه فجر از ۱۴ بهمن برپا گردیده  ، دست آوردهای بانوان در رشته های مختلف آموزشی به نمایش گذاشته شده  و  تا ۱۸ بهمن نیز برای بازدید مردم و دانش آموزان دایراست.

وی در ادامه با معرفی مرکز فنی حرفه ای خیرالنساء میبد اظهار داشت : این مرکز در سال ۷۸ با سه رشته آموزشی کار خود را در یک مکان استیجاری شروع کرد و بعد ازآن با ۲۵ حرفه آموزشی و ۱۰ مربی حق التدریسی به کار خود ادامه داد.

دهقانی افزود: پس از آن با واگذاری زمین که توسط یکی از خیرین صورت گرفت ، ساختمان جدید مرکز نیز در سال ۸۱ به میزان مبلغی بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال توسط خیری به نام خیرالنساء آیت اللهی تامین هزینه شد و به این صورت اولین مرکز کاملا خیری سازمان فنی حرفه ای کشور ساخته شد و با حضور رئیس سازمان فنی حرفه ای کشور افتتاح شد.

وی همچنین گفت : در حال حاضر ۸ مربی رسمی و  ۶مربی حق التدریسی دراین مرکز سالیانه به ۲۸۵ هزار نفر در ۷۲ حرفه آموزشی خدماتی ، تغذیه ، عمران ، طراحی دوخت و… که هرکدام نیز ریر مجموعه و شاخه هایی دارند به علاقمندان آموزش می دهند.

مسئول مرکز فنی حرفه ای خیرالنساء میبد در پایان مشکل اساسی مرکز نبودن اتوبوس شهری در مسیر فنی حرفه ای برای ایاب و ذهاب هنر آموزان عنوان کرد.