مدیر جهاد کشاورزی میبد قیمت اقلام ضروری مورد نیاز مردم در شهرستان میبد را اعلام نمود .

صدر پور کوثری مدیر جهاد کشاورزی میبد در جمع خبرنگاران با اشاره به نظارتی که باید بر روی اقلام ضروری مورد نیاز مردم شود و توزیع این اقلام که در شب عید بر عهده جهاد کشاورزی گذاشته شده است ، بیان کرد :با توجه به پیش بینی که سال گذشته داشتیم ، حدود ۱۲۲ تن درخواست میوه برای عید امسال شد که تامین گردیده است .

وی سهمیه پرتقال برای شب عید را ۱۲۰ تن از نوع پرتقال والنسیا عنوان نمود که قیمت مصوب آن توسط کمیته برنامه ریزی استان حداقل ۱۰ درصد زیر قیمت بازار است و با قیمت کیلویی ۲۵۰۰ تومان توزیع می شود.

مدیر جهاد کشاورزی میبد سهمیه میوه سیب میبد که سیب وارداتی از ارومیه است ، ۳۵ تن اعلام نمود که کیلویی ۲۰۰۰ تومان میوه فروشی ها باید عرضه نمایند.

وی در ادامه گفت : ما محدودیتی در توزیع میوه نداریم و با اینکه اولویت فروشگاههای بزرگ است ، میوه فروشی ها هم می توانند در توزیع و فروش میوه تنظیم بازار شب عید همکاری داشته باشند به شرط اینکه شرایطی را رعایت کنند.

وی شرایط داشتن میوه تنظیم بازار در میوه فروشی ها را ، داشتن فقط میوه تنظیم بازار در مغازه و نصب بنر مرتبط با عرضه میوه تنظیم بازار در خیابان عنوان نمود.

پور کوثری با اشاره به اینکه در استان هیچگونه محدودیتی در زمینه توزیع مرغ منجمد نداریم ، فقط تنها ،سهمیه ای را برای عرضه این محصول قرار دادند که ۴۱ تن سهمیه شهرستان میبد است که نصفی از آن توزیع شده و نصف دیگر آن نیز قرار است توزیع شود و قیمت مصرف کننده آن هم کیلویی ۶۲۰۰ تومان است .

وی توزیع مرغ را بیشتر در فروشگاههای بزرگ نظیر رفاه ، فرهنگیان ، کوروش ، مدرس و فروشگاه کرامت ذکر نمود و افزود : البته در توزیع مرغ بین فروشگاههای دیگر هیچ گونه محدودیت نیست و فروشگاه هایی که از نظر اداره صنعت و معدن در زمینه نظارت مشکلی نداشته باشند و به نوعی خوش سابقه باشند ، می توانند همکاری داشته باشند.

مدیر جهاد کشاورزی میبد سهمیه گوشت گوساله منجمد وارداتی را ۲ و نیم تن بیان کرد که قیمت مصرف کننده آن کیلویی ۲۳ هزار و پانصد تومان است .

وی همچنین سهمیه گوشت گرم گوسفندی استرالیایی را ۴ تن عنوان نمود که توزیع شده و قیمت فروش آن ۳۳ هزار و پانصد تومان است و عمدتا فروشگاههای کوروش ، فرهنگیان و رفاه عامل توزیع آن هستند.

پور کوثری در ادامه افزود : ۶ تن تخم مرغ نیز توزیع شده است و ۲ تن دیگر هم حواله آن برای توزیع گرفته شده است که  قیمت مصرف کننده آن کیلویی۶۰۰۰ تومان است که باید به دست مصرف کننده برسد.

وی در پاسخ به یکی از خبرنگاران علت تفاوت قیمت تخم مرغ های معمولی با تخم مرغ سیمرغ را دارا بودن یک سری مکملها در تخم مرغ سیمرغ عنوان نمود که قیمت عرضه آن را بالاتر می برد.

مدیر جهاد کشاورزی میبد سهمیه برنج را سه رقم برنج عنوان نمود و افزود : این ارقام برنج ، برنج هندی دانه بلند با سهمیه در نظر گرفته شده ۲۸ تن برای شهرستان میبد و قیمت فروش ۵۶۰۰ تومان ، برنج هندی دانه کوتاه با ۲۸ تن سهمیه و کیلویی ۲۶۰۰ قیمت فروش آن و برنج تایلندی با ۱۲ تن سهمیه و قیمت فروش ۳۹۰۰ تومان می باشد.

وی در ادامه مجموع سهمیه برنج شهرستان را ۶۸ تن اعلام نمود که ۳۴ تن آن توزیع شده و ۳۴ تن دیگر بین فروشگاهها با توجه به فروشی که دارند توزیع می شود .

این مسئول با بیان اینکه توزیع ارقام تنطیم بازار با جهاد کشاورزی است و نظارت بر آن را اداره صنعت و معدن انجام می دهد، افزود : جهاد کشاورزی همچنین سرکشی موردی برای نظارت به فروشگاهها را دارد .

وی گفت : افراد می توانند برای گرفتن حواله اقلام ضروری مردم در طرح تنظیم بازار  به اداره تعاون روستایی واقع در بلوار قاضی میر حسین کوچه جنب دفتر نمایند مردم تفت و میبد ، کوچه شهید رحیمدل مراجعه نمایند.

گفتنی است مدیر جهاد کشاورزی میبد در ادامه به سوالات مطرح شده از سوی خبرنگاران پاسخ گفت.