همزمان با هفته نیکوکاری بازارچه مهر نیکوکاری به همت دبستان دخترانه مهر ایران زمین در شهرستان میبد برگزار شد.

بام میبد : این بازارچه با مشارکت دانش آموزان و والدینشان در راستای فروش محصولات عذایی و صنایع دستی به مناسبت هفته نیکوکاری و در آستانه روز زن و گرامیداشت مقام مادر  در سطحی گسترده با ارائه مواد غذایی چون آش ، لطیر (سورک) ، کیک و شیرینی و صنایع دستی در فضای باز در محوطه بیرونی آموزشگاه مهر ایران زمین برگزار گردید.

منصوره السادات محمودی میبدی مدیر دبستان مهر ایران زمین درارتباط با برگزاری این بازارچه بیان کرد: اجرای این برنامه به مدت هفت سال است در دبستان مهر ایران زمین صورت می گیرد و در ابتدا با ایجاد غرفه چای و شیرینی طی مراسمی برگزار می شد ، در سه سال اخیر  نیز این برنامه در فضای باز آموزشگاه و در محوطه بیرون آموزشگاه  اجرا می شود.

وی افزود : امسال برای اولین بار است که  این بازارچه با حضور و استقبالی که ازسوی مردم و مدارس دیگر به عمل آمد ، در محوطه بیرونی مدرسه مهر ایران زمین با گستردگی بیشتری  ایجاد شد و  اعضای انجمن مهر طی جلساتی  متعدد همراه و همدل کادر علمی مدرسه مهر ایران زمین  برای اجرای این برنامه بی نظیر بودند که جای آن دارد  از زحمات آنها در اجرای این برنامه تشکر و قدردانی شود.

مدیر دبستان مهر ایران زمین هدف از تشکیل این بازارچه را عرضه و فروش محصولات دانش آموزان عنوان نمود که با استفاده از مجلات رشد و با خلاقیت خودشان و کمک والدین خود به وجود آورده اند ، همچنین حمایت از نیازمندان و کمک به دانش آموزانی است که می خواهند با فروش محصولات تولیدی خود کسب درآمد کرده و با استقلال مالی خود به استقبال سال نو روند.

وی هدف دیگر این برنامه را ایجاد شادی و نشاط برای بچه ها که از در کنار هم بودن و فعالیت داشتن به آن دست می یابند ، برشمرد .

گفتنی است در انتهای برنامه از مسئولینی که در مراسم حضور داشتند ، با دادن گلدانی از گل طبیعی و تندیس بازارچه از طرف آموزشگاه مهر ایران زمین قدر دانی گردید.

حضور گسترده تر مسئولین شهرستان میبد در این مراسم ها و حمایت و قدردانی که از زحمات برگزار کنندگان با حضورشان در این برنامه ها به عمل خواهند آورد ، در راستای تداوم اجرای این گونه جشنواره ها در جهت ایجاد شادی و نشاط در جامعه بسیار موثر خواهد بود.