فروشگاه صنایع دستی و کادویی خورشید میبد ، با شعار حمایت از صنایع دستی و مشاغل خانگی با مدیریت نجمه اقبال در محله امیرآبد میبد دایر می باشد.

هفته نامه میبد – مرضیه امامی : فرض کنید قصد دارید برای دوست و آشنایی کادویی هدیه دهید چه انتخاب خواهید کرد؟ آیا به فروشگاه هایی سر می زنید که پر است از اجناس پر زرق و برق خارجی از شیشه و کریستال ترکیه و چک گرفته تا اجناس بنجل چینی! یا ترجیح می دهید هدیه ای خاص انتخاب کنید؟

فکر می کنید علت استقبال یک گردشگر خارجی از صنایع دستی این دیار چیست؟ چرا آنها اجناس ماشینی نمی خرند اجناسی که عموماً قیمت کمتری هم دارد، پاسخ به این سوال را نه فقط در ظرافییت هنرهای دستی بلکه باید در منحصر بودن این هنرها جستجو کرد، یک کارخانه تولیدی می تواند روزانه هزاران قطعه سفال را به یک شکل تولید کند ولی این مورد پسند گردشگر واقع نمی شود چرا که همه یک شکل اند و یک قواره، بین آنها تفاوتی نیست، او زیبایی را در تفاوت ها می بیند، علاوه بر این که کارِ دست دارای روح است و چشم نواز.
بگذریم…

فروش محصولات صنایع دستی از دغدغه های اصلی هنرمندان است، وجود محصولات خارجی مشابه، قیمت تمام شده بالاتر نسبت به محصولات ماشینی، ضعف در بازاریابی و … باعث شده که این محصولات زیبا نتوانند جای واقعی خود را در بازار پیدا کنند. رفع این نقطه ضعف خانم اقبال را به فکر عرضه مستقیم این محصولات وا داشته است.

نجمه اقبال با مدرک کارشناسی علوم تربیتی از ۱۲ سال پیش تا به حال در جهت برگزاری کلاسهای آموزشی مربوط به هنرهای تجسمی و صنایع دستی با بسیج هنرمندان میبد همکاری داشته است، او با تجربه ای که در سالها کسب کرده به فکر عرضه مستقیم صنایع دستی هنرمندان افتاده و به همین دلیل با علاقه زیادی که به صنایع دستی و هنر های تجسمی دارد پارکینگ منزلش را جهت بازاریابی صنایع دستی و کارآفرینی هنرمندان اختصاص داده است.

در این فروشگاه، محصولاتی چون کاربافی ، زیلو ، سفال میبد ، میناکاری ، محصولات نمدی ، محصولات چرم دوزی ، محصولات بافتنی ،محصولات خیاطی (سرویس آشپزخانه چادرو…) ، وسایل گل کریستال ، محصولات دکوری ، مجسمه یا خمیر چینی ، منسوجات ترمه ، عروسک های پولیشی ، بافتنی و نمدی ، بدلیجات نظیر دستبند وگل سر به فروش می رسد .

اقبال استقبال هنرمندان از عرضه محصولات را خوب ارزیابی کرد و گفت: حدود ۲۰ نفر از هنرمندان محصولاتشان را جهت فروش امانت گذاشته اند.ولی متاسفانه با وجود انتظاری که از حمایت مسئولین در این زمینه داشتم، حمایتی صورت نگرفته چه خوب است حداقل وقت بگذارند و از کار هنرمندان دیدن فرمایند.

نکته پایانی: آنچه در بازدید از فروشگاه صنایع دستی وکادویی خورشید میبد جلب توجه نمود علاقه وافرمهدی معصومی قهرمان تنیس شهرستان میبد که خود نیز یک هنرمند است و شاگردانی را در زمینه طراحی و نقاشی پرورش می دهد، به خرید صنایع دستی بود.

نکته آخر : اگر قصد خرید کادو دارید به فروشگاه هایی نظیر خورشید میبد سر بزنید! پشیمان نخواهید شد.

گفتنی است ، فروشگاه صنایع دستی و کادویی خورشید واقع در میبد، امیرآباد ، کوچه روبروی شیرینی سازی گل سرخ (خیابان توحید)بهمن آباد ، خیابان جنب گلزار شهدا ، ۵۰ متر بعد از نانوایی می باشد.