کد خبر: ۶۲۷۲
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۷ ۱۳:۲۳
لازم است با فرهنگ سازی حمایتهای مردمی را به سمت مراکز خیریه تحت پوشش سازمان بهزیستی سوق داد و در این زمینه روحانیون و مراکز فرهنگی می توانند نقش بسزایی داشته باشند.

بام میبد : محمدعلی میمنی مؤسس مرکز حدیث مهر مادری میبد در برنامه بازدید از این مرکز ضمن ارائه توضیحاتی در باره مرکز حدیث مهر مادری و با اشاره به اینکه این مرکز از اولین مراکز نگهداری بچه ها در سطح کشور است ، ساختمان مرکز را ، به عنوان وقفیات خانواده سید جواد مجتهد فیروزآبادی عنوان نمود که واگذار شده است .

وی همچنین از واگذاری خانه کوچکی در جنب این مرکز به عنوان مکان وقف شده از سوی خانم وکیلی زاده و همچنین خانه مرحوم صفایی در میدان مادر که برای ساختمان دیگر این مرکز وقف شده است ، یاد نمود.

مؤسس مرکز حدیث مهر مادری میبد عنوان نمود : زحمت اصلی در برپا بودن این مراکز را در وهله اول مربیان می کشند و بعد خیرین که متاسفانه هنوز کار فرهنگی به خصوصی در ارتباط با جذب خیرین به سمت این مراکز و حمایتی که می توانند از این مراکز به عمل آورند ، صورت نگرفته است.

وی در ادامه با اشاره به نیاز این مراکز به حمایتهای مردمی ، عنوان نمود : مردم می توانند با کمکهای خود در قالب صدقات ، نذری ، عقیقه و… حمایتهای خودشان را از بچه هایی که در این مکان ها نگهداری می شوند ، به عمل آورند و این نیاز به تبلیغ و فرهنگ سازی در سطح شهر دارد تا به گوش افراد رسانده شود که می توانند در این زمینه ها هم به عنوان خیر عمل نمایند.

میمنی با گله از افرادی که می توانند در این ارتباط فرهنگ سازی کنند ،اما اقدامی نمی نمایند به روحانیون اشاره نمود که می توانند از طریق منابر مردم را ترغیب به حمایت از این بچه ها کنند.

گفتنی است ، تلاش محمدعلی میمنی مؤسس مرکز حدیث مهر مادری میبد که به تازگی بچه ها را به ریارت و پابوس امام هشتم امام رضا (ع) برده است و مربیان این مراکز در جهت مناسب سازی این مکان ها برای زندگی بچه ها که احساس بودن در جمع خانواده را نمایند، ستودنی است.

آنها با رسیدگی به محل زندگی این بچه ها ، در راستای داشتن فضایی سرسبز و با طراوت ، محیطی بانشاط که در آن وسایل استراحت ، مطالعه ، سرگرمی و بازی بچه ها فراهم باشد ، و همچنین محلی برای داشتن آرامش خاطر برای درس خواندن و موفقیت با کسب معدل های بالا تلاش وافر دارند و این امور را نه از روی ترحم ، بلکه از روی علاقه به کار خود در خدمت به بچه هایی انجام می دهند که بیش از همه به آغوش گرم خانواده های خود نیاز دارند و از مردم نیز در حمایت از آنها چنین می خواهند.

کادر اداره کننده مرکر حدیث مهر مادری و نیز اداره بهزیستی میبد انتظار حمایت مردم در جهت رشد ، شکوفایی و شخصیت قائل شدن برای بچه هایی که در این مرکز و  دیگر مراکز نگهداری می شوند ، دارند و دست مردم خیر و نوع دوست را در این حمایت و کمک می فشارند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: