کد خبر: ۶۲۶۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۲۰:۲۵
رییس سازمان اورژانس استان از اعزام 19 تکنسین، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و چهار دستگاه آمبولانس به مناطق زلزله زده ی غرب کشور از جمله شهرستان سرپل ذهاب خبر داد.

 سایه 45 : به نقل از وب دا یزد ؛ احمد دهقان رییس سازمان اورژانس استان یزد با اعلام این خبر  افزود: به محض اعلام وقوع زلزله به مرکز EOC دانشگاه علوم پزشکی یزد توسط EOC  وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایلام، تکنسین های اورژانس استان یزد که در حال بازگشت از ماموریت اربعین در مرز مهران بودند به غرب کشور اعزام شدند و همچنان در حال ارائه ی خدمات به هموطنان هستند.

رییس اورژانس استان اظهار داشت: در حال حاضر تعداد 200 تخت  در بیمارستانهای دولتی، خصوصی، خیریه و تامین اجتماعی  استان به منظور ارائه ی خدمات درمانی به زلزله زدگان در نظر گرفته شده است.

وی همچنین از برنامه ریزی جهت اعزام سه پزشک متخصص ارتوپد، جراح و طب اورژانس به استان کرمانشاه خبر داد و گفت: تاکنون 30 درصد نیروهای اورژانس استان جهت اعزام داوطلبانه به مناطق زلزله زده ی غرب کشور اعلام آمادگی کرده اند که هماهنگی جهت اعزام این نیروها در دستور کار اورژانس استان قرار دارد.

دهقان تصریح کرد: پایگاه اورژانس هوایی، نیروهای بهداشت، پرستاری و مامایی استان یزد در آماده باش کامل هستند  تا در صورت نیاز به این مناطق اعزام شوند.رییس اورژانس استان افزود:دانشگاه علوم پزشکی یزد، در همان ساعات اولیه ی وقوع زلزله به عنوان اولین  دانشگاه علوم پزشکی، اعلام آمادگی کرد.ساعت 21 و 48 دقیقه ی یکشنبه شب زلزله ای به بزرگی هفت و سه دهم ریشتر استان کرمانشاه و مناطق غربی کشور را لرزاند.
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: