کد خبر: ۶۲۵۴
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۶ ۱۰:۴۰
همزمان با اولین روز از هفته دولت نشست هم اندیشی روسای آموزش و پرورش شهرستانها و مناطق 14 گانه استان با دو موضوع "مشارکت مردمی" و "تفویض اختیار " برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش استان یزد ؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان  در این جلسه با تبریک هفته دولت ،  یاد و خاطره شهید ان رجائی و باهنر  را گرامیداشت و گفت: شهید رجائی یکی از انگیزه های خود از رئیس جمهور شدن را خدمت به آموزش و پرورش عنوان می کند و از ایشان نقل است که  "من رئیس جمهور شدم که به آموزش و پرورش کمک کنم "

"احمد شیرزاد " با قدردانی از زحمات دولت یازدهم برای دستگاه تعلیم و تربیت به رأی اعتماد قاطع نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش در دولت دوازدهم اشاره کرد و گفت : قطعا این اعتماد و همراهی دولت و مجلس ، روند  تحولات و کم شدن مشکلات را درآموزش و پرورش سرعت خواهد بخشید.

شیرزاد با اشاره به ضروت بهره مندی دستگاه تعلیم و تربیت از مشارکت همه جانبه مادی و معنوی آحاد جامعه  گفت : اداره کل  آموزش و پرورش استان یزد زمینه های توسعه مشارکت در سال تحصیلی آینده را فراهم کرده است .

وی از شکل گیری پارلمان معلمان در شهرستانها و مناطق استان خبرداد و افزود : برای اولین بار با هدف فراهم آوردن بهره مندی از مشارکت فکری همه جانبه معلمان ، مدیران ، پیشکسوتان و اولیا  مجمع مشورتی فرهنگیان متشکل از پارلمان معلمان ، پارلمان مدیران ، پارلمان پیشکسوتان و پارلمان اولیا با حضور نمایندگان پارلمانهای شهرستانها و مناطق 14 گانه درمرکز استان تشکیل می شود .

ایشان "پروژه مهر" را نیز مشارکت همه جانبه دانش آموزان ، معلمان و دستگاههای اجرائی استان برای آغاز یک سال تحصیلی پرنشاط دانست و گفت : روز اول مهر نوروز دانش و آگاهی است و باید شرایطی فراهم شود که این روز دراذهان دانش آموزان همواره با خاطره خوش همراه باشد .

مدیرکل آموزش وپرورش شکل گیری صندوق مهربانی را نمود دیگری از مشارکت معلمان و دانش آموزان برای کمک به  همکاران و همکلاسی های خود دانست وافزود : در این راستا و با هدف کمک به کسانی که مبتلا به بیماری پرهزینه هستند این صندوق در صورت همراهی فرهنگیان ، دانش آموزان و اولیا نیز ازابتدای مهرماه در استان راه اندازی خواهد شد .

در ادامه این نشست که کارشناسان مشارکت های مردمی و مدارس غیردولتی نیز حضور داشتند محمد مهدی محقق  رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی به تشریح نحوه واگذاری برخی از اختیارات شورای نظارت  برمدارس ومراکز آموزشی وپرورشی غیردولتی استان به شورای نظارت شهرستانها ومناطق  14 گانه استان پرداخت .

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: