کد خبر: ۶۲۵۱
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۶ ۲۰:۲۱
امام‌جمعه یزد با اشاره به ضرورت ترویج ارزش های انقلاب اسلامی بین نسل جدید، گفت: پیشرفت کشور درگرو تربیت جوانان مؤمن و انقلابی است.
 
خبرگزاری ایسنا : آیت الله«محمدرضا ناصری یزدی» در خطبه‌های این هفته سوم شهریور ماه نماز جمعه یزد ضمن گرامیداشت هفته دولت به توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم توجه دولتمردان به مسئله اقتصاد و معیشت مردم اشاره کرد و گفت: حل مشکلات اقتصادی تنها با حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی و تکیه و اعتماد به توان داخل کشور و برنامه‌ریزی دقیق و منسجم میسر است.

وی افزود: در این راستا دولت باید از نظرات کارشناسان و صاحب‌نظران در مباحثی همچون کسب‌وکار، مسئله بانکداری و اشتغال و تولید استفاده کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان بابیان این که ارتقاء فرهنگ دینی از دیگر مواردی است که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده بر لزوم توجه مردم و مسئولین به امور تربیتی نوجوانان و جوانان اشاره کرد و اظهار کرد: دولت باید در کنار مسائل مختلف به مسئله فرهنگ جامعه توجه ویژه داشته باشد، چراکه اگر فرهنگ جامعه ما اسلامی نباشد؛ معضلات فراوانی را در اجتماع شاهد خواهیم بود و هزینه‌های فراوانی متوجه کشور خواهد شد.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: حاکمیت و ترویج فرهنگ دینی و مبانی اسلامی بسیاری از مشکلات را به‌خصوص در حوزه اجتماعی حل خواهد کرد.

ناصری یزدی در ادامه بابیان این که هرکجا پیشرفتی صورت گرفته و موفقیتی وجود داشته به دلیل حضور و تلاش جوانان مؤمن و انقلابی این کشور بوده افزود: تربیت جوانان مؤمن و متعهد باید موردتوجه همگان باشد چراکه سعادت این کشور را وجود چنین جوانان تضمین می‌کند.


وی با اشاره به لزوم وجود روحیه جهادی و انقلابی در مدیران و کارمندان دولت به‌خصوص در اداراتی که به‌طور مستقیم با مردم سروکار دارند بیان کرد: انسان‌های مؤمن و انقلابی در هر جایگاهی که حضورداشته باشند دغدغه‌ی آن‌ها خدمت به مردم و پیشرفت کشور و سعادت جامعه خواهد بود و تربیت چنین افرادی باید موردتوجه نظام آموزشی کشور باشد.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات منافقین خارج نشین و تلاش آن‌ها برای نشان دادن چهره‌ای دروغین از انقلاب اسلامی، بیان کرد: منافقین که دستشان آلوده به خون 17 هزار ایرانی بی‌گناه است و در راه ضربه زدن به این مردم و کشور با صدام جنایت‌کار همدست شدند، امروز مدعی شدند که نظام به آن‌ها ظلم کرده و با پشتیبانی آمریکا و غرب درصدد شکایت و پرونده‌سازی علیه ایران در مجامع جهانی هستند.

ناصری یزدی با تأکید بر این که دولت و به‌خصوص وزارت خارجه نباید نسبت به این اقدامات منافقین در خارج کشور بی‌تفاوت باشد اظهار کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری بارها توصیه کردند، جنایات این مزدوران در دهه شصت باید به تصویر کشیده شود و دنیا باید بداند که این افراد با پشتیبانی استکبار جهانی از هیچ ظلمی و جنایتی علیه مردم مظلوم ایران دریغ نکردند.

وی بابیان این که دائماً شاهد این هستیم که آمریکا، رژیم جعلی اسرائیل را مبارزه کننده با تروریست در منطقه معرفی می‌کند، تصریح کرد: ادعای اینکه اسرائیلی که با غصب سرزمین مسلمین و ریختن خون مردم فلسطین به وجود آمده؛ به دنبال مبارزه با تروریست است مضحک است و امروز پشتیبانی اسرائیل و امریکا از داعش و عناصر تکفیری و نقش بی‌بدیل آن‌ها در شکل‌گیری چنین گروه‌های تروریستی بر کسی پوشیده نیست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: