کد خبر: ۶۲۵۰
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۶ ۱۹:۵۷
به مناسبت هفته دولت و با حضور وزیر جهادکشاورزی 48پروژه بخش کشاورزی استان یزد به بهره برداری رسید


سایه 45 : به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان یزد ، در مراسم افتتاح پروژه های بخش کشاورزی این استان ، مهندس حجتی ضمن بیان اینکه مردم استان یزد با توجه به اقلیم و محدودیت های منابع آب در روش های بهره برداری بهینه از آب و خاک کشاورزی پیشرو هستند از تلاش تمامی تولیدکنندگان و سرمایه گذاران این بخش که با صرف سرمایه و هزینه در راه اشتغال زایی و کمک به اقتصاد منطقه و کشور ایثار می کنند تقدیر و تشکر نمود.

وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به تسهیلات و تمهیدات دولت در راستای توسعه روشهای نوین آبیاری از یارانه 85درصدی دولت در این بخش خبرداد و افزود درچهارسال گذشته 400هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده است و امسال هم 60هزار هکتار آبیاری نوین انجام و 140 هزارهکتار نیز در دست انجام است.

همچنین وی افزود در دولت تدبیر و امید، زمینه برای مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح های مختلف کشاورزی و دامپروری در سطح کشور فراهم شده/ حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران بر حسب نیاز در بخش کشاورزی موجب خدمت به مردم و رفع بسیاری از نیازهای جامعه می شود.

در ادامه این مراسم رئیس سازمان جهادکشاورزی استان یزد گفت : به مناسبت هفته دولت 48 پروژه بخش کشاورزی استان در زمینه تولیدات گیاهی، تولیدات دامی، صنایع کشاورزی، آب و خاک و ... به بهره برداری خواهد رسید.

سید جمال سجادی پور میزان سرمایه هزینه شده برای این پروژه ها را بالغ بر 653 ملیارد ریال عنوان کرد و افزود با بهره برداری از این طرح ها زمینه اشتغال 350نفر به صورت مستقیم فراهم خواهد شد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: