کد خبر: ۶۲۱۶
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۶ ۱۲:۴۷
معاون عملیات امداد و نجات گزارش عملیات سیل و آبگرفتگی، برف و طوفان را تشریح کرد.

خبرگزاری مهر : شاهین فتحی معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر، با اشاره به عملیات سیل و آبگرفتگی از ٣ الی ٥ فروردین ماه اظهار داشت: در این مدت در ۱۵ استان (ایلام، بوشهر، تهران ، خراسان جنوبی و رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، هرمزگان و یزد)  امداد رسانی صورت گرفته است که مناطق امدادرسانی شده شامل ٦٩شهر، روستا و مناطق عشایر نشین هستند.٤٣٨٨نفر خدمات امدادی دریافت کردند.

معاون عملیات امداد و نجات  با اشاره به اسکان اضطراری٣١٢١نفر و رهاسازی ۲۱ خودرو از مسیر سیلاب بیان داشت: ۹۸ تیم در این عملیات شرکت داشتند که با مشارکت ۴۲۳ نفر انجام شده است.

فتحی ادامه داد: تخلیه آب از٣٥واحد مسکونی صورت گرفت و  ٥٥دستگاه  چادر ،  ۷۹۰ تخته پتو، ١٩٠تخته موکت،٤٥٠کیلوگرم نایلون و١٥٠ست شستشو١٥٠٠قوطی کنسرو،٩٥٠قرص نان،۴۸۰ کیلوگرم برنج و ۹۴ کیلوگرم حبوبات در بین مردم توزیع شد.

گفتنی است عملیات امداد رسانی در برف و کولاک از٣الی٥فروردین ماه به شرح زیر اعلام شده است:ذر١١استان(آذربایجان شرقی،اردبیل،اصفهان،چهارمحال و بختیاری،خوزستان،زنجان،سمنان،قزوین،گیلان،لرستان و مازندران)  امداد رسانی صورت گرفت. ٤٧٢٢نفر از خدمات امدادی بهره بردند. اسکان اضطراری برای ٢٢٢نفر انجام شد و ۳ نفر خدمات سرپایی شدند. همچنین رهاسازی  ۵۱۲ خودرو از برف،با مشارکت  ٤٢تیم ۱۲۸ نفره انجام شد.

در  روز گذشته و در استان های بوشهر۴ شهر(بوشهر،دیلم،گناوه و دشتستان) امداد رسانی در شرایط جوی طوفان انجام شد.امداد رسانی واسکان اضطراری برای ١١٩١٢نفر صورت گرفت و این عملیات با مشارکت ۱۸ تیم ۱۰۴ نفره انجام شد که ۲۰۰ تخته پتو در بین مردم توزیع شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: