کد خبر: ۶۱۸۴
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۳۰

مواد لازم

شکر یک دوم پیمانه

مغز بادام , گردو یا هر مغز دلحواه یک دوم پیمانه

عسل یک قاشق سوپ خوری یا غذا خوری

روعن مایع یک قاشق سوپ خوری

طرز تهیه

ابتدا شکر ، عسل و روغن مایع را بر روی حرارت ملایم آب می کنیم . تنها موردی که باید توجه نمود این اسنت که موقعی که شکر در حال کارامل شدن است باید دقت کنیم که با قاشق زیاد هم نزنیم که روغن جدا شده و یا شکر گلوله گلوله شود .

تابه را بر روی حرارت ملایم می چرخانیم و وقتی مطمئن شدیم شکر کارامل شده بادام یا مغز دلخواه را اضافه می کنیم .

اگر شکر کارامل نشود سوهان در موقع خوردن به دهان می چسبد.

بعد از اینکه که شکر را ریختیم مواد خیلی سفت می شود ، هنگامی که مواد شل شده و خود را رها می کند و روان می شود به صورت یک حالت کف مانند در می آید که آن موقع سوهان آماده است تنها باید یک مقدار سرعت عمل داشته باشیم و حرارت را ملایم کرده حتی الامکان شعله پحش کن بر روی گاز قرار گیرد .

جهت اینکه بفهمیم  مواد آماده است، می توانیم یک تکه یخ کنار دستمان بگذاریم و مقدار کمی از مواد را روی یخ بریزیم اگر موقع خوردن بین دندانها با عث ایجاد صدا شد ، مواد ما آماده است و بعدها با پخت های مکرر از روی تجربه می توان پی به آماده بودن مواد برد .

قابل ذکر است که اگر مواد به خوبی آماده نشده باشد ، هر قدر هم که کف سینی را چرب نماییم ، مواد به ته سینی می چسبند. بافت ماده آماده شده حالت شیشه ای دارد.

باید مواد در نهایت حالت شل مانند داشته باشد که در این مرحله خلالهای بادام اضافه می شود.

بعد از آن یک سینی را با روغن مایع و قلم مو به میزان بسیار کم چرب می کنیم و با قاشق به اندازه کوچک از مواد آماده شده در داخل سینی می ریزیم و روی آن را با مغز های دلخواه تزئین می کنیم .

این نکته قایل ذکر است که ظرف مورد استفاده برای تهیه سوهان عسلی نباید خیلی نازک باشد که باعث سوختن شکر گردد بهتر است که از ظروفی مثل ظروف چدنی  استفاده شود . همینطور کاربرد ظروف تلفون چون موقع هم زدن به ظرف آسیب وارد می شود جهت تهیه این سوهان مناسب نیست.


منبع :کانال برنامه خانه مهرشبکه جهانی جام جم _ مرضیه جمشیدیان کاشناس آشپزی  


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: