کد خبر: ۶۰۷۵
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۲
بی توجهی به مساله تحرک و ورزش باعث شیوع بیماری های مختلف به خصوص آسیب های کمر و ستون فقرات در کشور شده است.

رئیس انجمن جراحان مغز و اعصاب کشور با اشاره به اهمیت ورزش و تحرک در جامعه گفت: متاسفانه بی توجهی به مساله تحرک و ورزش باعث شیوع بیماری های مختلف به خصوص آسیب های کمر و ستون فقرات در کشور شده است.


به گزارش ایسنا، حمید رحمت در حاشیه برگزاری نخستین کنگره ستون فقرات در کیش گفت: افزایش تعداد فارغ التحصیلان حوزه جراحی مغز و اعصاب می تواند باعث ایجاد آسیب هایی شود که گاها منجر به شکل گیری روند نادرستی در حوزه درمان کشور می شود و گاهی بیماران را به سمت جراحی های غیر ضروری سوق دهد.


وی افزود: سعی ما این است که با بیماران صحبت کنیم و با کلاس های آموزشی سطح دانش آنان را افزایش دهیم اما همیشه عده ای سودجو در تمام دنیا وجود دارند که گاها واسطه های بیماران می شوند.


رئیس انجمن جراحان مغز و اعصاب کشور تصریح کرد: متاسفانه در ایران بیماران روی عمل جراحی تاکید دارند به نحوی که اگر پزشک به بیمار بگوید که بدون عمل خوب می شوند، واکنش مثبتی دیده نمی شود. در واقع عمل کردن در کشور ما نوعی دلیل برای کمتر کار کردن افراد و سرعت بخشیدن به روند بهبود آنان است.


رحمت تغییر فرهنگ جامعه را پیش‌نیاز برای کاهش بیماری های این عرصه خواند و خاطرنشان کرد: باید برای پیشگیری از مشکلات این عرصه، فرهنگ را تغییر دهیم. در واقع ما باید فرهنگ حرکت و ورزش را داخل کشور شکل دهیم.


وی افزود: امروزه، بسیاری از افراد می گویند که آب درمانی انجام می دهند اما راه رفتن در آب برای افراد مسن وسنگین وزن است و نه افراد جوان. در واقع ما باید به جوانانمان بیاموزیم که ورزش را جدی بگیرند و آن را در زندگی روزمره خود جای دهند.


رئیس انجمن جراحان مغز و اعصاب کشور تاکید کرد: بیماری مغز و اعصاب ارتباط مستقیمی با ورزش نکردن و تحرک نداشتن دارد لذا بیشترین مشکل در این عرصه مربوط به ستون فقرات است.  برای پیشگیری از عمل دیسک ورزش و تحرک نیاز است اما متاسفانه ما از کودکی این موضوع را یاد نگرفته ایم. البته منظور از ورزش کارهای سنگین و حرفه ای نیست بلکه ورزش های سبک نیز می تواند در این عرصه موثر واقع شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: