کد خبر: ۵۹۰۱
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۵ ۱۷:۲۳

مواد اولیه : 

آرد : 3 قاشق غذا خوری
شیر خشک : یک چهارم پیمانه 
مرغ چرخ شده :  نیم کیلو
سیر: دو حبه 
زرده تخم مرغ :  دو عدد
سس خردل : یک قاشق غذا خوری 
پودر رنجبیل ، آویشن و دارچین : یک سوم قاشق چای خوری
چوز هندی و میخک : یک چهارم قاشق جای خوری 
فلفل سفید : یک دوم قاشق چای خوری 
نمک : یک قاشق چای خوری 
روغن مایع : دوقاشق غذا خوری  
قارچ ، هویج و پسته : در صورت دلخواه و به اندازه نیاز 

طرز تهیه 


گوشت مرغ بهتر است هم  گوشت سینه و هم از ران باشد تا  کالباس از نظر بافت حالت نرم تری داشته باشد و همین طور بهتر است آن را چند مرتبه (3 مرتبه ) به همراه سیر چرخ کنیم  و در ضمن از پوست مرغ به همراه گوشت استفاده نشود .
مرغ چرخ شده را در غذا ساز یا در هر ظرفی دیگر می ریزیم ( استفاده از غذا ساز الزامی نیست ) ، بعد  دو عدد زرده تخم مرغ و سس خردل را به آن اضافه می کنیم   سپس شیر خشک را به آن می افزائیم .
شیر خشک را می توانیم از  قنادی فروشی ها تهیه کنیم . این نکته را نباید فراموش کرد که شیر خشک و ارد را جهت استفاده حتما  باید الک نمود .


بعد از آن تمام ادویه ها را اضافه می کنیم اما نمک را زیاد داخل کالباس نمی ریزیم .
بعد از هم زدن  مخلوط یک ظرف آب را کنار دستمان می گذاریم و با زدن دست در آب مخلوط گوشت را به صورت گلوله در می آوریم و بعد آن را  بر روی سلفون قرار داده و سپس سلفون رو روی آن می کشیم و کالباس را حالت می دهیم  در این صورت  به وسیله فشار دادن با دست تمام حباب های آن خارج می شود .


بعد از آن کالباس سلفون شده را  بر روی فویل قرار می دهیم و آن را به وسیله فویل هم می پوشانیم برای اینکه مطمئن شویم دیگر آب به داخل آن نمی رود .


در گام بعدی آن را در داخل یک قابلمه آب که از قبل جوشیده است  قرار می دهیم حتما باید روی آن را آب بگیرد . در حین پخته شدن کالباس هر ربع ساعتی باید آن را  در ظرفی که در حال جوشیدن است ، بچرخانیم .
این کالباس باید در حدود 1 ساعت تا یک ساعت و نیم بر روی حرارت ملایم پخته شود .
گرد آوری : سایه 45 
منبع : شبکه مجازی نگاه  


 
 نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: